piątek, 29 listopada 2013

Andrzejki


(źródło nieznane)


Listopad dobiega końca! I jest to bardzo wyjątkowy czas - zbliżają się ANDRZEJKI! Tajemniczy, magiczny przepełniony wróżbami dzień. Pamiętam, ze w czasach szkolnych (stare dobre czasy) była to doskonałą okazja do zorganizowania wspanialej zabawy. Andrzejki wcale nie tracą na popularności dlatego bardzo chętnie przypomnę Wam kilka z moich ulubionych wróżb i zabaw na te okazje. ZAPRASZAM!!

** LANIE WOSKU ** to chyba najpopularniejsza wróżba andrzejkowa jestem pewna, ze każdy z Was choć raz próbował tej zabawy. Niezbędne będą: 
  • zwykle świeczki
  • papierowego (tekturowego) - samodzielnie wykonanego klucza
  • miska z woda
  • mały garnuszek do roztopienia świec
  • a najważniejsze - szczypta humoru i wyobraźni
Wosk nalezy roztopic w rondelku na malutkim ogniu. Najlepiej wybrać stary, którego nie bedziemy używać do przyzadzania posilkow. Cieple wosk lejemy bardzo ostrożnie przez dziurkę od klucza do miski z woda.Gdy wosk zastygnie podnosimy go do światła i oglądamy dokładnie rzucany  na ścianę cień. A to co widzimy wróży nasza przyszłość :)

** WRÓŻBA Z JABŁKIEM** do tej zabawy potrzebujemy  kilka jabłek, a właściwie ich skorki. Wyrzucamy je za siebie a następnie próbujemy odgadnąć literę.. To ma być pierwsza litera imienia narzeczonego lub narzeczonej ( ciekawe, zawsze gdy wspominam te zabawy pojawia się delikatny uśmiech na mojej twarzy - wspaniale wspomnienia )

** SERCA Z PAPIERU ** wycinamy z papieru lub kartonu 2 serca, na jednym wypisujemy imiona chłopców, na drugim - imion dziewczynek. Odwracamy serca zapisana strona do dołu i przekłuwamy szpilka. Imię które "wylosujemy" to imię naszego przyszłego ukochanego / ukochanej.. 

Tych zabaw jest cale mnóstwo! Wszystkie powiązane z życzeniami, marzeniami o przyszłości i magia..

A Andrzejom z okazji ich jutrzejszego święta składam serdeczne życzenia, zwłaszcza jednemu! Tato-wszystkiego co najlepsze!

P.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

You might also like:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...